Konekesko: tugev ettevõte vastutustundliku tegevuse kiuste või tänu sellele?

Konekesko: tugev ettevõte vastutustundliku tegevuse kiuste või tänu sellele?

Möödunud aasta lõpus sai Konekesko Eesti Kaubandus-Tööstuskoja koostatavas konkurentsivõime edetabelis mikro-, väike- ja keskettevõtete seas kõrge 5. koha.

Konekesko: tugev ettevõte vastutustundliku tegevuse kiuste või tänu sellele?

Möödunud aasta lõpus sai Konekesko Eesti Kaubandus-Tööstuskoja koostatavas konkurentsivõime edetabelis mikro-, väike- ja keskettevõtete seas kõrge 5. koha. See näitab, et ettevõtte finantsnäitajad on väga heas seisus. Eriti head meelt teeb seejuures asjaolu, et Konekeskos tähtsal kohal olevad  vastutustundlikkus ja jätkusuutlikkus ei ole ettevõtte majandusedu vähendanud. Tundub suisa, et need käivad käsikäes, mitte ei lämmata üksteist.
Selle tunnistuseks on Eesti vastustustundliku ettevõtluse indeksi pronkstaseme saavutamine samuti möödunud aastal.
Eesti vastutustundliku ettevõtluse indeksis osalevad ettevõtted, kes peavad oluliseks ettevõtte jätkusuutlikku arengut ja panustavad strateegiliselt sotsiaalse ja looduskeskkonna arengusse. Indeksi koostamisel arvestatakse ettevõtte mõju tema turu- ja looduskeskkonnale, ettevõtte juhtimise kvaliteeti ja eetikat ning seda, kui hea tööandja on ettevõte oma töötajatele.
„Märgise saamine on suur tunnustus meie ettevõttele. See annab objektiivset tagasisidet tervele organisatsioonile paremaks muutumise teel. Vastutustundlikkus ettevõtluses on teekond, mitte ühekordne saavutus,“ sõnas Konekesko Eesti juht Anne Oja-Aru.
Hea näitena faktorist, mis on aidanud Konekeskol mõlemal konkursil edu saavutada, toob Anne Oja-Aru välja ettevõtte töötajaskonna. Soome suurkontserni tütarettevõte Konekesko alustas Eestis tegevust pisut üle 20 aasta tagasi 1997. aastal, praegune staažikaim töötaja on ettevõttes alates 1998. aastast. „Kui vaadata, kui kaua on inimesed meil tööl olnud, võib öelda, et oleme suutnud luua keskkonna, kus saab nii iseend teostada kui ka seda tehes tagada ettevõtte jätkuv edukus,“ ütles ta. „Meie tiimis on väga stabiilne töötajaskond, kelle eesmärk on efektiivsus kõiges. Need head inimesed ongi meie edu pant.“
Konekesko meeskonda kuuluvad aastatepikkuse kogemuse ja suure teadmistepagasiga professionaalid, kes on juba pikka aega töötanud põllumajanduse, ehituse ja metsanduse sektoris, mistõttu oskavad nad klientidele suurepärast nõu anda nii kõige sobivamate masinate ja nende tarvikute soetamisel kui ka järelteeninduses: hooldusel ja remondil.


Mis on Konekesko?
Konekesko Eesti põhitegevusala on põllumajandus-, ehitus-, hooldus- ja metsatehnika müük ning järelteenindus. Ettevõte esindab omas valdkonnas parima kvaliteediga efektiivseid ja kasumlikke masinalahendusi, pakkudes neile oma müügivõrgu ja koostööpartnerite kaudu ka varuosi, hooldust ja remonti, aga ka paindlikke rahastuslahendusi. Konekesko tegutseb Soomes, Baltimaades ja Venemaal ning kuulub Kesko kontserni.
Ettevõtte suurim tooteliin müügikäibe poolest on põllumajandustehnika. Konekesko esindab Eestis Kobelco, Kubota, PONSSE, CLAASi, Lemkeni, Hardi, Umega jt tuntud brände.
Konekesko Eesti masinakeskused asuvad Jüris, Mäekülas ja Tartus.

Eesti ettevõtete kvaliteedimärgid
Eesti konkurentsivõimelisemate ettevõtete valimine toimus mullu 15. korda, kusjuures kolmandat korda eraldati pisemad ettevõtted üldtabelis suurtest. Edetabeli eesmärk on aidata kaasa Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõusule ja majanduse kiiremale arengule. See toob kõige edukamad ettevõtted esile, seades need teistele eeskujuks.
Vastutustundliku ettevõtluse indeksi järgi premeerib ettevõtteid kuld-, hõbe- ja pronkstaseme märgisega Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum alates 2007. aastast. Indeks kujutab endast Eesti kõige põhjalikumat ettevõtete vastutustundlikkuse-alast hindamist.