Me rakendame enda ja kolmandast osalisest teenusepakkujate (nt Google Analyticsi) küpsiseid, et lihtsustada meie veebilehtede kasutamist ning paremini kohandada sisu Teie huvide järgi. Meie veebilehtede kasutamise jätkamine aktiveerib ainult need küpsised, mis on vajalikud tehnilistel põhjustel; nõustumine tähendab seda, et aktiveeritakse kõik küpsised (sh turundusküpsised). Teie nõusolek on vabatahtlik ja seda saab igal ajal tulevase mõjuga tagasi võtta.

Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsusavaldust.

Aktsepteerima

Pressiteade

XERION roomikute ja V etapi mootoritega

Hannover, 2019. a november, CLAAS toob turule nelja roomikuga XERION TRAC TS-i. Selle sarja süsteemitraktoritel on samuti ka V etapi mootorid ja puuteekraaniga CEBIS. Uus XERION 4200 vahetab välja XERION 4000.


XERION TRAC TS kuni 530 hj

Uus roomikutega süsteemitraktor on saadaval järgmistes versioonides: XERION TRAC TS 5000 ja 4500 võimsusega 530 hj/390 kW või 490 hj/360 kW. Hollandi tootja Zuidbergi roomikusüsteem on varustatud CAMSO roomikutega, mille roomikulaius on 30 tolli/762 mm.  See suurendab masina jalajälge 25% võrreldes suurima üksikrehviga. Roomikud on ehitatud andma usaldusväärset veojõudu ja minimeerima survet pinnasele peaaegu kõigis tingimustes. Olles varustatud pendel-vedrustussüsteemiga, kohanevad roomikud ideaalselt maastikuga ja tagavad juhi sõidumugavuse, kui süsteem on kombineeritud kabiini vedrustusega.

XERION TRAC TS-i omakaal on 24 tonni. Maanteesõiduks lubatud sõiduki täismass on maksimaalselt 30 tonni. Lisaks jääb kõikide masinaversioonide välislaius alla 3 m.

Uus XERION 4200 pakub suuremat mootorivõimsust

MTU OM 470 suurendab uue XERION 4200 mootori jõudlust vaid veidi vähem kui 30 hj võrra, võimsuseni 462 hj/340 kW, võrreldes XERION 4000-ga. See annab traktorile märkimisväärselt suurema reservvõimsuse abiseadmete juhtimiseks, näiteks sõnnikulaotamisel. Uuele heitenormile üleminekul on MTU OM 471 mootoriga varustatud traktoritel XERION 5000 ja 4500 ka kõrgemad pöördemomendid madala ja keskmise mootorikiiruse vahemikus.

Heitgaaside järeltöötlussüsteem – mis sisaldab komponente DOC, DPF ja SCR - on mugavalt paigutatud traktori olemasolevatesse kontuuridesse. See tagab, et uute XERION-i mudelite heitekontrolli tehnoloogia ei takista traktoristi vaadet mingil moel.

Uute mootorite hooldusintervall on 1000 tundi, mis on eelmise seeriaga võrreldes kahekordne intervall. Õlivarras on asendatud anduriga; nüüd kuvatakse õlitase ja vajalik õlikogus CEBIS-e ekraanil.

Uus käetugi sisaldab puuteekraaniga CEBIS-st

Kabiin on nüüd varustatud käetoega, millel on CMOTION multifunktsionaalne juhtkang ja puuteekraaniga CEBIS, mis on tuttavad traktoritest AXION ja ARION. 12-tolline ekraan annab selge ülevaate kõigist masina põhiseadistustest ning võimaldab otsejuurdepääsu juhtimis-, ülekande- ja hüdraulikaseadistustele. Lisaks töötamisele puuteekraaniga saab vabalt määrata ka CMOTION juhthoova ja käetoe funktsiooninuppe. Uus avakuva kuvab ilma viivituseta kõik individuaalselt määratud funktsiooninupud ja võimaldab mootoriõli taset kabiinist kiiresti kontrollida. Juhi individuaalsed seadistused saab salvestada USB-mälupulgale ja üle kanda teise XERION traktorisse.

Teave CLAAS-i kohta

CLAAS (www.claas-group.com) on 1913. aastal asutatud perefirma ja üks maailma juhtivamaid põllumajandusmasinate tootjaid. Firma, mille peakontor asub Westfaleni liidumaal Harsewinkelis, on kombainide turuliider Euroopas. CLAAS on maailmaturul veel ühe suure tooterühma liider: iseliikuvad söödakombainid. CLAAS on ülemaailmse põllumajandustehnoloogia tipptegija oma traktorite, samuti põllumajanduspresside ja rohumaade koristusmasinatega. Veel hõlmab selle ettevõtte tooteportfell tänapäevast põllumajanduslikku infotehnoloogiat. CLAAS annab tööd enam kui 11 000 töötajale üle kogu maailma ja firma 2018. aasta käive oli 3,8 miljardit eurot.