Me rakendame enda ja kolmandast osalisest teenusepakkujate (nt Google Analyticsi) küpsiseid, et lihtsustada meie veebilehtede kasutamist ning paremini kohandada sisu Teie huvide järgi. Meie veebilehtede kasutamise jätkamine aktiveerib ainult need küpsised, mis on vajalikud tehnilistel põhjustel; nõustumine tähendab seda, et aktiveeritakse kõik küpsised (sh turundusküpsised). Teie nõusolek on vabatahtlik ja seda saab igal ajal tulevase mõjuga tagasi võtta.

Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsusavaldust.

Aktsepteerima

Pressiteade

Põlvkonnavahetus CLAASi aktsionäride komitees

Harsewinkel, aprill 2020 CLAASi aktsionäride komitee nimetas Helmut Claasi oma auesimeheks. Uueks esinaiseks valiti Cathrina Claas-Mühlhäuser, kes võtab selle rolli üle oma isalt. 

Helmut Claas töötas aktsionäride komitee esimehena 25 aastat. Selle aja jooksul tugevdas CLAAS oma rahvusvahelist osalust väljaspool Euroopat asuvates riikides. Uued tootmis- ja müügikohad avati Indias, USA-s, Venemaal, Hiinas, Lõuna-Ameerikas ja mujal. Olulise strateegilise verstapostini jõuti 2003. aastal Prantsuse traktoritootja Renault Agriculture omandamisega.

See periood langes kokku ka CLAASi lipulaeva LEXION kombaini väljatöötamisega, mis toodi turule 1995. aastal. LEXIONi peetakse siiani kõige täiuslikumaks ja võimekamaks kombainiks kogu maailmas ja see toodi uuesti turule 2019. aastal täielikult uuendatud masinana. Iseliikuvast söödakombainist JAGUAR sai järjekordne edulugu ja CLAAS tõusis selles segmendis turuliidriks.

Üleminek kolmandale põlvkonnale on nüüd lõppenud Cathrina Claas-Mühlhäuseri valimisega aktsionäride komitee esinaiseks. Komitee määrab pereettevõtte strateegia suuna ja teeb tihedat koostööd kontserni juhatusega. Sellesse kuuluvad välisliikmed Christian Boehringer, dr Frank Dreves, Arne Lakeit, Gerd Peskes, Carl-Albrecht Bartmer ja pereliikmed Cathrina Claas-Mühlhäuser, dr Patrick Claas, Volker Claas ja Helmut Claas.

Teave CLAASi kohta

CLAAS (www.claas-gruppe.com) on 1913. aastal asutatud perefirma ning üks maailma juhtivaid põllumajandustehnoloogia pakkujaid. Ettevõte, mille peakontor asub Harsewinkelis Saksamaal, on kombainide turuliider Euroopas. Samuti on ettevõte iseliikuvate söödahekseldite turuliider maailmas.  Lisaks on põllumajandustehnika ülemaailmse edetabeli tipus CLAASi traktorid, põllumajanduspressid ja heinakoristusmasinad. Meie tooteportfellis on esindatud ka uusim põllumajanduse infotehnoloogia. CLAAS annab üle maailma tööd enam kui 11 400 inimesele ja ettevõtte käive oli 2019. majandusaastal 3,8 miljardit eurot.