Me rakendame enda ja kolmandast osalisest teenusepakkujate (nt Google Analyticsi) küpsiseid, et lihtsustada meie veebilehtede kasutamist ning paremini kohandada sisu Teie huvide järgi. Meie veebilehtede kasutamise jätkamine aktiveerib ainult need küpsised, mis on vajalikud tehnilistel põhjustel; nõustumine tähendab seda, et aktiveeritakse kõik küpsised (sh turundusküpsised). Teie nõusolek on vabatahtlik ja seda saab igal ajal tulevase mõjuga tagasi võtta.

Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsusavaldust.

Aktsepteerima

Press release

CLAASi masinad on nüüd veelgi paremini 365FarmNeti rakendusega lõimitud

Tänu telemeetriliste andmete automaattõlgendamisele on CLAASi masinad nüüd veelgi paremini 365FarmNeti rakendusega lõimitud. Sellega astub CLAAS olulise sammu automaatdokumenteerimise poole.

Server määrab põldude andmed automaatselt

Automaatdokumenteerimine põhineb TELEMATICSil. Masinal olev andmeregistraator kogub asjakohaseid CAN-võrgu ja sensori andmeid ning asukohainfot. CLAAS Communication Module saadab need andmed mobiilraadioside teel CLAASi serverisse. Samal ajal saab server 365FarmNetist infot põllu piiride kohta. See lubab serveril määrata masina põllupõhist infot ja saata seda 365FarmNeti rakendusse. Nii näeb põllumees kohe, kus masin on töötanud. Ta saab seda infot täiendada ja dokumentatsiooni kiiresti täita.

Põllupiiride haldamine toimub tsentraalselt 365FarmNeti rakenduses. Muudatused võetakse automaatselt vastu ka juhul, kui andmed määratakse hiljem.

Andmete turvalisus on garanteeritud

Uus andmevahetus on turvaline mitmes mõttes. Erinevalt USB-pulgaga tehtavast andmeedastusest on andmete kaotamise või kasutaja eksimuse risk minimaalne. Töökindel, tipptasemel andmeedastus on garanteeritud. Põllumehel on edastatavate andmete üle täielik kontroll. Süsteem pakub täpseid tulemusi isegi juhul, kui põllutöö näiteks halva ilma tõttu katkestatakse.

Rohkem andmeanalüüsi võimalusi

365FarmNetiga on tõhusat andmeanalüüsi ja -töötlust lihtne teha. Nii saab saagikaardist kiiresti alus, mille põhjal tasakaalustada ja kavandada väetamist.

Põllumees saab põllult masina andmed ning võib kohe kontrollida näiteks kombaini asukohta ja olekut. Sellega seoses saab ta teha täpse majandushinnangu, mis põhineb näiteks üksikasjalikul kütusekulu infol.

Teave CLAASi kohta

CLAAS (www.claas-group.com) on 1913. aastal asutatud pereäri ja üks maailma juhtiv põllumajandusmasinate tootja. Ettevõtte peakorter asub Saksamaa Nordrhein-Westfaleni liidumaal Harsewinkeli linnas.

Euroopas on CLAAS teraviljakombainide turu liider. Ettevõttel on juhtpositsioon ka globaalsel iseliikuvate söödakombainide turul. Lisaks on põllumajandustehnika ülemaailmse edetabeli tipus CLAASi traktorid, põllumajanduspressid ja heinakoristusmasinad. Ettevõtte tootevalikusse kuulub ka uudne põllumajanduse infotehnoloogia.

CLAAS annab maailmas tööd rohkem kui 11 000 inimesele ja 2018. majandusaastal oli tema käive 3,8 miljardit eurot.