Kui valite „Aktsepteerin“, siis kasutame küpsiseid, mis ei ole tehniliselt vajalikud (ka kolmandate isikute küpsiseid) selleks, et meie veebipakkumised oleks kasutajasõbralikud ning et me saaksime oma teenindust parandada ja veel enam Teie huvide järgi kohandada. Te saate oma nõusoleku igal ajal siin tagasi võtta. Tehniliselt vajalikke küpsiseid kasutame ka juhul, kui Te ei vali „Aktsepteerin“.

Selleks et jälgida Teie kasutajakäitumist, rakendab CLAAS ka Google Analyticsit. Google töötleb Teie kasutusandmeid, et jagada CLAASile anonüümset kasutajakäitumise statistikat. Google kasutab Teie andmeid ka mis tahes otstarbel (nt profiilide moodustamine) ning liidab Teie andmed teiste allikate andmetele. Google säilitab Teie andmeid vajaduse korral väljaspool Euroopa Liitu, näiteks USA-s Google LLC kaudu. Nii Google’il kui ka riigiasutustel on nendele andmetele juurdepääs.  

Lisateabe saamiseks vaadake meie andmekaitseinfot.

Aktsepteerima

Pressiteade

CLAAS vähendab Harsewinkeli seeriatootmist kontrollitud viisil

Koroonaviiruse jätkuva leviku ja tarneahelasiseste suurenevate piirangute tõttu vähendab CLAAS kontrollitud viisil Harsewinkelis seeriatootmist selle nädala lõpuni ning seejärel katkestab seeriatootmise esialgu kolmeks nädalaks, kuni 17. aprillini. Kuigi paljud riigisisesed ja rahvusvahelised CLAASi üksused jätkavad tööd, vähendati Prantsusmaal tootmist juba eelmisel nädalal. 

„Oleme ette valmistatud ja suudame pärast Hiina, Itaalia, Prantsusmaa ja teiste riikide kogemusi pereettevõttena tugevalt positsioonilt tegutseda. Meie koristustehnika on rahvastiku toitmise seisukohalt oluline. Seega tuleb nüüd korraldada seeriatootmise vähendamine ühiskonnale vastuvõetaval moel ja koondada kõik jõud kiirete ülesannete täitmiseks,“ selgitab CLAASi kontserni juhatuse esimees Thomas Böck.

Praegu vormistatakse tehase töötajatega lühiajalise töö ja lühiajalise hüvitise leping ning hakatakse seeriatootmist kontrollitud moel vähendama. „Anname turule niipalju masinaid kui võimalik. Praegu aitab meid lai valik uusi ja kasutatud masinaid, mis on edasimüüjate juures koheseks kasutamiseks saadaval,“ ütleb Böck.

Kui välja arvata tootmise kontrollitud aeglustumine, jätkavad Harsewinkelis tööd need üksused, kes suudavad hoolimata rasketest oludest edasi tegutseda. See tegevus hõlmab muu hulgas masinate ja varuosade tarnet, samuti ümberehitust ja viimistlust. Jätkame ka varuosade tootmist ja erikontrolle. 

Konekesko Eesti AS masinate osakonna juht Martin Ots kommenteeris, et  Eestis on kohapeal koheselt saadaval piisav varu uusi ja kasutatud masinaid. Huvi korral tuleks ühendust võtta oma piirkonna müügiesindajaga:

Pärnu-, Lääne-, Hiiu-ja Saaremaa, Taavi Rand, +37253358636, taavi.rand@kesko.ee

Ida-ja Lääne-Virumaa, Harjumaa, Peep Orlovski, +3725534033, peep.orlovski@kesko.ee

Viljandi-, Valgamaa, Lembit Roosioja, +3725287081, lembit.roosioja@kesko.ee

Viljandi-, Jõgeva-, Järva-ja Raplamaa, Ülar Nõmmik, +3725090794, ular.nommik@kesko.ee

Võru-ja Põlvamaa, Rivo Russki, +37256203451, rivo.russki@kesko.ee

Tartumaa, Enn Tumm, +3725287049, enn.tumm@kesko.ee