Me rakendame enda ja kolmandast osalisest teenusepakkujate (nt Google Analyticsi) küpsiseid, et lihtsustada meie veebilehtede kasutamist ning paremini kohandada sisu Teie huvide järgi. Meie veebilehtede kasutamise jätkamine aktiveerib ainult need küpsised, mis on vajalikud tehnilistel põhjustel; nõustumine tähendab seda, et aktiveeritakse kõik küpsised (sh turundusküpsised). Teie nõusolek on vabatahtlik ja seda saab igal ajal tulevase mõjuga tagasi võtta.

Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsusavaldust.

Aktsepteerima

Pressiteade

CLAAS vähendab Harsewinkeli seeriatootmist kontrollitud viisil

Koroonaviiruse jätkuva leviku ja tarneahelasiseste suurenevate piirangute tõttu vähendab CLAAS kontrollitud viisil Harsewinkelis seeriatootmist selle nädala lõpuni ning seejärel katkestab seeriatootmise esialgu kolmeks nädalaks, kuni 17. aprillini. Kuigi paljud riigisisesed ja rahvusvahelised CLAASi üksused jätkavad tööd, vähendati Prantsusmaal tootmist juba eelmisel nädalal. 

„Oleme ette valmistatud ja suudame pärast Hiina, Itaalia, Prantsusmaa ja teiste riikide kogemusi pereettevõttena tugevalt positsioonilt tegutseda. Meie koristustehnika on rahvastiku toitmise seisukohalt oluline. Seega tuleb nüüd korraldada seeriatootmise vähendamine ühiskonnale vastuvõetaval moel ja koondada kõik jõud kiirete ülesannete täitmiseks,“ selgitab CLAASi kontserni juhatuse esimees Thomas Böck.

Praegu vormistatakse tehase töötajatega lühiajalise töö ja lühiajalise hüvitise leping ning hakatakse seeriatootmist kontrollitud moel vähendama. „Anname turule niipalju masinaid kui võimalik. Praegu aitab meid lai valik uusi ja kasutatud masinaid, mis on edasimüüjate juures koheseks kasutamiseks saadaval,“ ütleb Böck.

Kui välja arvata tootmise kontrollitud aeglustumine, jätkavad Harsewinkelis tööd need üksused, kes suudavad hoolimata rasketest oludest edasi tegutseda. See tegevus hõlmab muu hulgas masinate ja varuosade tarnet, samuti ümberehitust ja viimistlust. Jätkame ka varuosade tootmist ja erikontrolle. 

Konekesko Eesti AS masinate osakonna juht Martin Ots kommenteeris, et  Eestis on kohapeal koheselt saadaval piisav varu uusi ja kasutatud masinaid. Huvi korral tuleks ühendust võtta oma piirkonna müügiesindajaga:

Pärnu-, Lääne-, Hiiu-ja Saaremaa, Taavi Rand, +37253358636, taavi.rand@kesko.ee

Ida-ja Lääne-Virumaa, Harjumaa, Peep Orlovski, +3725534033, peep.orlovski@kesko.ee

Viljandi-, Valgamaa, Lembit Roosioja, +3725287081, lembit.roosioja@kesko.ee

Viljandi-, Jõgeva-, Järva-ja Raplamaa, Ülar Nõmmik, +3725090794, ular.nommik@kesko.ee

Võru-ja Põlvamaa, Rivo Russki, +37256203451, rivo.russki@kesko.ee

Tartumaa, Enn Tumm, +3725287049, enn.tumm@kesko.ee