Me rakendame enda ja kolmandast osalisest teenusepakkujate (nt Google Analyticsi) küpsiseid, et lihtsustada meie veebilehtede kasutamist ning paremini kohandada sisu Teie huvide järgi. Meie veebilehtede kasutamise jätkamine aktiveerib ainult need küpsised, mis on vajalikud tehnilistel põhjustel; nõustumine tähendab seda, et aktiveeritakse kõik küpsised (sh turundusküpsised). Teie nõusolek on vabatahtlik ja seda saab igal ajal tulevase mõjuga tagasi võtta.

Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsusavaldust.

Aktsepteerima

Pressiteade

CLAAS laiendab uut ORBISe põlvkonda

JAGUARile mõeldud CLAASi uue põlvkonna maisiheedrite valik laieneb jälle: lisanduvad ORBIS 450 ja suurte ketastega ORBIS 600. See sari tagab optimaalse materjalivoo, suure tõhususe ja töökindluse.

Pendelraami kontseptsioon vähendab kaalu ja kasvatab kulumiskindlust. Samal ajal hoolitseb uuenduslik klappimissüsteem selle eest, et esiseade oleks kasutusvalmis mõne sekundiga.

ORBIS 600 kõrgetele taimedele

6 m töölaiusega uuel ORBIS 600-l on suure läbimõõduga kettad, mis muudavad selle mudeli ideaalseks keskmise kasvuga ja kõrge maisi koristamisel. 4,5 m töölaiusega ORBIS 450 täiendab uue põlvkonna madalama otsa esiseadmeid. 2018. aastal esitles CLAAS väikeste ketastega mudelit ORBIS 600 SD, mis oli mõeldud madala ja keskmise kõrgusega maisile, ning mudelit ORBIS 750. Mõlema mudeli puhul annab järeleproovitud V-kujuline materjalivoog suurepärase töökindluse isegi muutuvas maisitaimestikus.

Nugade ees paiknevad muudetud konstruktsiooniga juhtsõrmed hoolitsevad selle eest, et materjali ülesvõtul oleks kadu väike. Neid teravikke saab lamandunud maisi koristamise ajaks eemaldada. Noad, millel on uus, sirbikujuline tera, tagavad suurepärase lõikekvaliteedi kõigi taimede puhul.

T-konsoolidega pendelraam

Tänu uuele pendelraami lahendusele söödetakse materjalivoog tsentreeritult JAGUARi eelpressimisvaltsideni. See vastupidav komponent neelab optimaalselt esiseadmega seotud koormused. Pendelraami kinnitusnurka saab koristusolude järgi seada kahte eri asendisse. AUTO CONTOUR võimaldab aktiivselt juhtida põiktasakaalustust ja tagab kõrretüüka kõrguse täpse kontrolli kogu töölaiuses. See süsteem on mudelil ORBIS 750 standardvarustuses ning mudelitele ORBIS 600 ja 600 SD saadaval lisavarustusena.

Modulaarsed, uue konstruktsiooniga T-konsoolid toetavad jõuülekannet ja kettaid. Uus raami konstruktsioon võimaldab lõigata madalalt ja ühtlaselt ning väldib pori kleepumist. Kuumstantsitud T-konsoolid on stabiilsete mõõtmetega ja kulumiskindlad. Tänu sellele on ülekandeüksused kaitstud kulumise ja konstruktsiooni koormuse eest.

Uus klappimissüsteem: valmis kohe tegutsema

Nende mudelite klappimislahendus on täielikult ümber kujundatud, et klappimisaega tunduvalt vähendada. Nii muutub seadistusaeg minimaalseks. Mõlemad külgmoodulid klapitakse mudelitel ORBIS 600, 600 SD ja 450 masina keskjoonele ning mudelil ORBIS 750 sümmeetriliselt üksteise kohale. See kompaktklappimise funktsioon tagab juhile maanteel suurepärase nähtavuse. Kõigi nende mudelite transpordilaius on 3,0 m, mis muudab registreerimise lihtsamaks.

Seadusest tulenevate nõuete täitmiseks on mudelile ORBIS 600 ja suurematele saadaval integreeritud transpordisüsteem, mida juhitakse mugavalt kabiinist. Kui transpordisüsteem maanteel aktiveerida, siis võtavad esiseadme põhikoormuse enda kanda kaks transpordiratast. See lubab järgida JAGUARi lubatud teljekoormust. Integreeritud vibratsioonisummutus võimaldab maanteel sõita rahulikult ja mugavalt kiirusel kuni 40 km/h. See süsteem aitab liikuda põldude vahel kiiresti ja väldib tarbetuid seadistusprotseduure.

Ajamilahendus, mis tagab tippkvaliteediga hekslid

Ajamilahendus sobib ideaalselt nii JAGUAR 900 kui ka JAGUAR 800 sarjale ja tagab hekslite tippkvaliteedi. Maisiheedri üldist pöörlemiskiirust juhitakse kahe käiguga. Täiendav kolme kiirusega käigukast sissevõtutrumlile võimaldab materjalivoogu täiuslikult koordineerida. Muudetava esiseadme ajami automaatfunktsioon mudelis JAGUAR 900 võimaldab materjalivoogu optimeerida mugavalt kabiinist.

Tänu väiksele käikude arvule ja tõhusale jõuülekandele on energiavajadus väike ning seega jõudlus suur. Kõigele lisaks on õlivahetusvälp pikenenud 2500 tunnini või viie aastani, mille tulemusel vähenevad hoolduskulud.

Iga ORBISe standardvarustuses on sidemoodul, mis edastab andmeid esiseadmest söödakombaini ja salvestab JAGUARi sätteid. Need sätted jäävad isegi pärast esiseadme vahetamist alles, et säästa aega ja vältida töötõrkeid. 

Teave CLAASi kohta

CLAAS (www.claas-group.com) on 1913. aastal asutatud pereäri ja üks maailma juhtiv põllumajandusmasinate tootja. Ettevõtte peakorter asub Saksamaa Nordrhein-Westfaleni liidumaal Harsewinkeli linnas.

Euroopas on CLAAS teraviljakombainide müügi turuliider. Samuti kuulub ettevõttele globaalne juhtpositsioon teises suures tooterühmas, milleks on iseliikuvad söödakombainid. CLAAS on ülemaailmne tipptegija ka põllumajandustraktorite ja -presside ning rohumaa koristustehnika ehituses. Veel hõlmab selle ettevõtte tooteportfell tänapäevast põllumajanduslikku infotehnoloogiat.

CLAAS annab tööd rohkem kui 11 000 inimesele üle kogu maailma ja ettevõtte aruandes esitatud käive oli 2018. majandusaastal 3,8 miljardit eurot.