Pressiteade

CLAAS esitleb uue põlvkonna ORBIS mudelit

Uued ORBIS 600 SD ja ORBIS 750 maisiheedrid on varustatud nii suurte kui ka väikeste ketastega, et tagada optimaalne saagivoog, efektiivsus ja töökindlus. Uue disaini saanud T-paneelidega kaldraam vähendab kaalu ja suurendab kulumiskindlust. Tänu uuele voltimissüsteemile saab heedrid vaid mõne sekundiga kasutamiseks valmis seada. 


Harsewinkel / Outarville, september 2018. Uued ORBIS 600 SD ja ORBIS 750 maisiheedrid on varustatud nii suurte kui ka väikeste ketastega, et tagada optimaalne saagivoog, efektiivsus ja töökindlus. Uue disaini saanud T-paneelidega kaldraam vähendab kaalu ja suurendab kulumiskindlust. Tänu uuele voltimissüsteemile saab heedrid vaid mõne sekundiga kasutamiseks valmis seada. 

Suured ja väikesed kettad tagavad optimaalse materjalivoo

6- ja 7,5-meetrise töölaiusega saadaval oleva ORBIS maisiheedri tööpõhimõte põhineb suurte ja väikeste ketaste kombinatsioonil. Suured kettad on paigaldatud heedri keskosasse. Need tagavad ühtlase materjalivoo ja annavad tagurdamisel olulise funktsionaalse eelise. ORBIS 600 SD välissektsioonides on kaks väikest ketast (SD = Small Disc), samas kui ORBIS 750 mudelil on selles kohas kombineeritult suur ja väike ketas. Kettad tekitavad mõlemal mudelil V-kujulise materjalivoo ja tagavad optimaalse töökindluse, seda isegi maisi ebaühtlase tiheduse korral.

Uue disainiga sõrmed nugade ees aitavad vältida materjalikadu ja neil on punktid, mille saab mahalangenud maisi koristamise ajaks eemaldada. Uue sirbikujulise teraga noad võimaldavad lõigata kvaliteetselt mis tahes põllukultuure.

Kaldraam T-paneelidega

Uus kaldus raam võimaldab sööta põllukultuuri keskelt JAGUAR kombaini eelsurvevaltsidele. See on tugev komponent, mis peab vastu heedri massile ja selle poolt tekitatud jõududele. Sõltuvalt põllu tingimustest saab kaldraami kinnitusnurka seada kahte erinevatesse asenditesse. Selle eeliseks, eriti märgades tingimustes, on see, et heedri lõikenurk säilib ka siis, kui kombaini esirattad sügavamale pinnasesse vajuvad. AUTO CONTOUR võimaldab kiiresti reageerida külgmistele ebatasasustele ja tagab ühtlase ning täpse lõikekõrguse kogu töölaiuse ulatuses. See süsteem kuulub ORBIS 750 mudeli standardvarustusse, ent ORBIS 600 SD mudeli puhul on saadaval valikvarustusena.

Uue disainiga T-paneelid toetavad ajami ülekannet ja kettaid. Koos uue raamidisainiga võimaldavad need lõigata kultuuri madalalt ja ühtlaselt, ilma et pori heedri külge jääks. T-paneelid on karastatud ja kumerdatud, stabiilsete mõõtmetega, kulumiskindlad ja kaitsevad ülekandeelemente kulumise ja konstruktsioonikoormuse eest.

Uus voltimissüsteem: tööks valmis vaid hetkega

Mõlemad mudelid on varustatud täiesti uue voltimissüsteemiga, mille eesmärk on voltimisaega oluliselt vähendada, et seadistamine võimalikult kiiresti tehtud saaks. ORBIS 600 SD külgsektsioonid saab voltida võrdselt keskele, ent ORBIS 750 sektsioonid volditakse teineteisega sümmeetriliselt kattuvalt. Selline kompaktne voltimissüsteem jätab operaatorile optimaalse vaatevälja maanteel sõitmiseks. Mõlema mudeli transpordilaius on 3 m, mis lihtsustab maanteel sõitmist.

Mõlemad mudelid on saadaval integreeritud transpordisüsteemiga, mis võimaldab saada maanteel sõitmise luba. Süsteemi juhitakse kabiinist. Kui transpordisüsteem on aktiveeritud, laskub heedri põhikoormus kahele teel olevale rattale, nii et see vastab JAGUARi esitelje lubatud koormusele. Integreeritud vibratsioonisummutussüsteem tagab maanteel sujuva mugava liiklemise kiirusega kuni 40 km/h. Tänu sellele süsteemile saab põldude vahel kiiresti ja ohutult liikuda ning jäävad ära mittevajalikud seadistamisprotseduurid.

Ajam, mis tagab täiusliku hekseldamise

Ajamisüsteem sobib suurepäraselt nii JAGUAR 900 mudelile, kaasa arvatud heedri variaatorajam, kui ka JAGUAR 800 mudelile, ning tagab täiusliku kvaliteediga hekseldamise. Kahekiiruselist käigukasti kasutatakse maisiheedri üldkiiruse reguleerimiseks, samal ajal kui kolmekiiruseline käigukast, mis juhib söötmistrumleid, tagab materjalivoo täiusliku suunamise. Heedri variaatorajami automaatfunktsioon võimaldab materjalivoogu optimeerida mugavalt kabiinist.

Reduktorite väike arv ja efektiivne jõuülekanne hoiavad võimsustarbe madala ja suurendavad töö efektiivsust. Ka hoolduskulude osas on toimunud positiivne areng - õlivahetamise intervalli on suudetud pikendada 2500 töötunni või 5 aastani.

Iga ORBIS heeder on varustatud standardse kommunikatsioonimooduliga, mis edastab andmeid heedrilt kombainile ja salvestab JAGUAR kombaini seaded. Isegi pärast heedri muutmist ei lähe seaded kaduma. Andmete säilitamise funktsioon hoiab aega kokku ja aitab vältida töövigu.

CLAASi kohta

1913. aastal pereettevõttena asutatud CLAAS (www.claas.com) on maailma üks juhtivaid põllumajandusseadmete tootjaid. Ettevõtte peakorter asub Harsewinkelis Westfalenis. CLAAS on hetkel teraviljakombainide turuliider Euroopas. Samuti hoiab ettevõte liidrikohta ühe teise suure tooterühma - söödakombainide / liikurhekseldite - turul. CLAASi traktorid, põllumajanduslikud ruloonpressid ja silokombainid on samuti ülemaailmses agrotehnika sektoris tipptegijad. Ettevõtte tooteportfell sisaldab ka kaasaegseimaid põllumajanduse infotehnoloogilisi lahendusi. CLAAS annab üle kogu maailma tööd enam kui 10 900 töötajale ning ettevõtte 2017. eelarvesaasta käive oli 3,7 miljardit eurot.