Me rakendame enda ja kolmandast osalisest teenusepakkujate (nt Google Analyticsi) küpsiseid, et lihtsustada meie veebilehtede kasutamist ning paremini kohandada sisu Teie huvide järgi. Meie veebilehtede kasutamise jätkamine aktiveerib ainult need küpsised, mis on vajalikud tehnilistel põhjustel; nõustumine tähendab seda, et aktiveeritakse kõik küpsised (sh turundusküpsised). Teie nõusolek on vabatahtlik ja seda saab igal ajal tulevase mõjuga tagasi võtta.

Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsusavaldust.

Aktsepteerima

Press release

CARGOSel on nüüd funktsioon TIM SPEED CONTROL

Kasutades lahendust TIM SPEED CONTROL, suudavad kogurkärud CARGOS 9000 ja 8000 juhtida traktori kiirust. See ISOBUSi funktsioon toimib kõigi tootjate vastavalt sertifitseeritud traktorite puhul.

TIM SPEED CONTROL juhib traktorit

ISOBUSis määratud TIMi funktsioon võimaldab haakeriistal juhtida traktori funktsioone. Kogurkärudes CARGOS 9000 ja 8000 kasutab CLAAS funktsiooni TIM SPEED CONTROL standardvarustusena, et muuta traktori sõidukiirust olenevalt läbilaskest. Rootori ja koguri pöördemomendi mõõtmine annab aluse täpseks ning tõhusaks juhtimiseks. Mahuka vaalu puhul kiirust kahandatakse ja väikse vaalu puhul kasvatatakse. Seega vabaneb juht paljudest kohustustest, käru saavutab maksimaalse kandevõime ja tänu masina ühtlasele kasutamisele suureneb jõudlus märkimisväärselt.

Varem pakkus CLAAS seda funktsiooni ICT CRUISE PILOTi nime all, aga siis oli see mõeldud ainult CLAASi traktoritele. Tänu AEF TIMi standardi (ISOBUS) edasiarendusele on see CLAASi seadmekombinatsioonidel järele proovitud funktsioon nüüd saadaval ka muude tootjate vastavalt sertifitseeritud traktoritele.


Uued võimalused kasvatavad ohutust, jõudlust ja pinnasekaitset

Uus kaheosaline koormakate, mis on nüüd saadaval kõigile CARGOSe mudelitele, fikseerib koorma turvaliselt. Mõlemale küljele kinnitatavat katet juhitakse hüdrauliliselt kahesuunalise hüdrojagajaga. Tugev tent koos integreeritud tugevdustega tagab vajaliku elastsuse ja katte erakordse stabiilsuse.

Mudelitele CARGOS 9000 ja 8000 on nüüd lisaks kolme doseerimisvaltsiga moodulile lisavarustusena saadaval kahe valtsiga versioon. Mõlemat moodulit saab nimikoormuse suurendamiseks kiiresti eemaldada. Need valtsid võimaldavad silole avalduvat koormust ühtlaselt jaotada. Automaatseks mahalaadimiseks on saadaval pöördemomendi mõõtmise süsteem.

Suure kontaktpinnaga uued rehvid 800/45 R 30.5 Alliance 885 Flotation Radial on saadaval peaaegu kõigile CARGOSe mudelitele. Kasutades neid rehve koos kolmikšassii ja elektrohüdrauliliselt juhitava nn koerakäiguga, kehtestab CLAAS uue standardi pinnasekaitsele, seda eriti just suurte mudelite puhul. Rehvid, millel on tugevdatud karkass, tagavad väikse surve pinnasele ning neil on väga head isepuhastumis- ja veoomadused, aga ka väike veeretakistus.

Teave CLAASi kohta

CLAAS (www.claas-group.com) on 1913. aastal asutatud pereäri ja üks maailma juhtiv põllumajandusmasinate tootja. Ettevõtte peakorter asub Saksamaa Nordrhein-Westfaleni liidumaal Harsewinkeli linnas.

Euroopas on CLAAS teraviljakombainide müügi turuliider. Samuti kuulub ettevõttele globaalne juhtpositsioon teises suures tooterühmas, milleks on iseliikuvad söödakombainid. CLAAS on ülemaailmne tipptegija ka põllumajandustraktorite ja -presside ning rohumaa koristustehnika ehituses. Veel hõlmab selle ettevõtte tooteportfell tänapäevast põllumajanduslikku infotehnoloogiat.

CLAAS annab tööd rohkem kui 11 000 inimesele üle kogu maailma ja ettevõtte aruandes esitatud käive oli 2018. majandusaastal 3,8 miljardit eurot.