Me rakendame enda ja kolmandast osalisest teenusepakkujate (nt Google Analyticsi) küpsiseid, et lihtsustada meie veebilehtede kasutamist ning paremini kohandada sisu Teie huvide järgi. Meie veebilehtede kasutamise jätkamine aktiveerib ainult need küpsised, mis on vajalikud tehnilistel põhjustel; nõustumine tähendab seda, et aktiveeritakse kõik küpsised (sh turundusküpsised). Teie nõusolek on vabatahtlik ja seda saab igal ajal tulevase mõjuga tagasi võtta.

Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsusavaldust.

Aktsepteerima

Pressiteade

AVERO teraviljakombainidel on uus mootor

Uue mootoriga AVERO teraviljakombainid vastavad nüüd Stage V heitgaasinormile. Muudetud on ka heitgaasipuhasti asukohta mootoriruumis, tänu sellele on ligipääs hoolduseks lihtsam.

Suurem võimsus ja vastavus Stage V normile

Nii mudelil AVERO 240 kui ka mudelil AVERO 160 on nüüd uus, Cummins B6.7 mootor. See 6,7 l väljasurvega mootor saavutab suurema mudeli puhul 213 hj / 157 kW ja väiksema mudeli puhul 167 hj / 123 kW. Võrreldes eelnevate mudelitega on need võimsusnäitajad kasvanud vastavalt 8 hj ja 9 hj. Vastavuse Stage V heitgaasinormile tagavad SCR- ja DPF-tehnoloogia, uureapaagi maht on 49 l. Heitgaasitagastust ei ole paigaldatud.

Heitgaasi järeltöötlemise süsteem võtab uues mootoris tunduvalt vähem ruumi, tänu sellele on ligipääs hoolduseks parem. Väljaspool peegeldab seda muutust madalam kapott, mis asub nüüd suletud terapunkriga samal tasemel.

Neli põhupuisturit ja APS

Mudeli AVERO 160 peksutrumli laius on 1060 mm ja läbimõõt 450 mm. Mudelil AVERO 240 on APS-peksusüsteem (accelerated pre separation), millel on mitu eelist: materjalivoo suur kiirendus ja kuni 30% terade eraldamine eelkorvis. See annab sama kütusekuluga kuni 20% suurema läbilaskevõime. Tänu MULTICROPi peksukorvi lahendusele sujub üleminek ühelt põllukultuurilt teisele (näiteks teraviljalt maisile) kiiresti. Hüdrauliline trummelvariaator tagab mugava seadistuse ja kindla jõuülekande isegi rasketes oludes.

Terade järeleraldus toimub mudelites AVERO 240 ja 160 neljal põhupuisturi astmel. Intensiivpuistur tuleb tänu kergituspiidele toime ka suure põhumassiga, tagades allesjäänud terade maksimaalse eralduse. Selleks et saagikoristus toimuks nõlval kadudeta, saab sõelakastile paigaldada järeleproovitud 3D-kaldetasakaalustuse.

Jõudlust kasvatavad veelgi suur terapunker ja piisavalt pikk väljalaadimistoru, millega saab vilja ümber laadida ka kõrgele veokile. AVERO 240 terapunkri maht on 5600 l, AVERO 160 terapunker mahutab 4200 l. Väljalaadimisele kulub alla kahe minuti. Terapunker on juhile hästi näha ja viljaproovi on lihtne võtta. Kabiinis olev vaatlusaken võimaldab tagastust otse kontrollida.

Lai rehvivalik ja väike töökaal tagavad maksimaalse pinnasekaitse, samas on masina transpordilaius väike: 800 rehvide puhul 3,3 m. Kuna 650 rehvidega masina välislaius jääb alla 3 m, ei vaja see enamasti eriluba.

Paindlik tänu tehases paigaldatavale klapitavale heedrile

Heedri kinnitusel on sama liides mis LEXIONi puhul: sellel on tsentraalne mitmikliitmik, praktiline kesklukustus ja võimas hüdrauliline esiseadme revers. Lisavarustusena saab AVEROle paigaldada ka automaatse heedriseadistussüsteemi AUTO CONTOUR koos põiktasakaalustuse ja haspli pöörlemiskiiruse automaatikaga.

Võimalike esiseadmete lai valik laseb koristada nii teravilja, rapsi kui ka päevalille: sellele masinale võite paigaldada klassikalise teraviljaheedri (alustades mudelist C 680 ja lõpetades mudeliga C 370), aga ka VARIO heedri (V 620, V 560 või V 500). VARIO heedri oluline eelis on see, et üleminek ühelt põllukultuurilt teisele (näiteks teraviljakoristuselt rapsikoristusele) sujub kiiresti. Nii CERIOl kui ka VARIOl on hüdrauliline haspli ajam.

Peale selle saab tehases masinale paigaldada klapitava heedri C 450, millel on alljärgnevad eelised:

•   kaob vajadus heedrit lisada ja eemaldada;

•   tänu suurepärasele nähtavusele on sõit optimaalne ning

•   põllult põllule saab liikuda peaaegu ilma katkestusteta: ka transpordi ajal, olgu siis tegu kitsa põllutee, ahta tänava või tiheda liiklusega, tagab klapitav heeder suurepärase nähtavuse ja väga head sõiduomadused.

AVEROle saab paigaldada ka CORIO maisikoguri ja SUNSPEEDi päevalilleheedri.

Mugav, kõrgtehnoloogilise varustusega töökoht

AVERO ruumikas ja ergonoomiline kabiin muudab tööpäeva kergemaks. Peaaegu kogu teraviljakombaini – alustades heedri seadistamisest ja peksukorvi reguleerimisest ning lõpetades tagastuse kontrollimisega – saab juhtida ja jälgida kabiinist. Ja kõige selle juures on kasutusel mugavad juhtseadised, näiteks mitmefunktsiooniline hoob ja kolmeastmeliselt reguleeritav roolisammas.

CLAAS INFORMATION SYSTEM (CIS) hoiab juhti kursis masina põhiandmetega, alustades kütusetasemest ja temperatuurinäidust ning lõpetades läbilaskekiiruse, ventilaatori kiiruse ja peksutrumli kiirusega.

Teave CLAASi kohta

CLAAS (www.claas-group.com) on 1913. aastal asutatud pereäri ja üks maailma juhtiv põllumajandusmasinate tootja. Ettevõtte peakorter asub Saksamaa Nordrhein-Westfaleni liidumaal Harsewinkeli linnas.

Euroopas on CLAAS teraviljakombainide müügi turuliider. Samuti kuulub ettevõttele globaalne juhtpositsioon teises suures tooterühmas, milleks on iseliikuvad söödakombainid. CLAAS on ülemaailmne tipptegija ka põllumajandustraktorite ja -presside ning rohumaa koristustehnika ehituses. Veel hõlmab selle ettevõtte tooteportfell tänapäevast põllumajanduslikku infotehnoloogiat.

CLAAS annab tööd rohkem kui 11 000 inimesele üle kogu maailma ja ettevõtte 2018. majandusaasta käive oli 3,8 miljardit eurot.